Najczęściej zadawane pytania

Masz pytania dotyczące zakładania i używania konta w eMONERO, pożyczania oraz inwestowania pieniędzy? W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na wszystkie najważniejsze pytania. Jeśli masz pytania, których tu brak, skontaktuj się z naszym konsultantem.

Konto eMONERO

Jestem osobą niepełnoletnią – czy mogę korzystać z eMONERO?

Rozwiń

Aktywny profil w eMONERO mogą mieć tylko osoby w wieku od 18 do 75 lat.

Jakie moje dane będą widzieć inni użytkownicy eMONERO?

Rozwiń

Użytkownik, który udzielił Ci pożyczki lub skorzystał z pożyczki współfinansowanej z twoich pieniędzy widzi twoje imię i nazwisko. Oprócz tego ma też wgląd w umowę pożyczkową między wami, w której znajdują się dane, takie jak adres zamieszkania oraz NIP i PESEL.

Jak mogę zamknąć konto na eMONERO?

Rozwiń

Jeśli masz aktywne pożyczki, nie możesz usunąć profilu na eMONERO dopóki ich nie spłacisz. Jeśli udzielasz pożyczek z eMONERO możesz usunąć profil po wypłaceniu wszystkich przyporządkowanych do profilu środków. Jeśli usuniesz profil w sytuacji, gdy jakiś użytkownik zalega Ci ze spłatą pożyczki, zarobione pieniądze zostaną przesłane na rachunek bankowy, powiązany wcześniej z twoim profilem użytkownika eMONERO.

Jestem obcokrajowcem – czy mogę korzystać z pożyczek i inwestycji w eMONERO?

Rozwiń

Aby otrzymać pożyczkę w eMONERO należy posiadać rezydencję podatkową w Polsce, polski dowód osobisty i polskie obywatelstwo.

Biorę pożyczkę

Jak szybko pieniądze z pożyczki trafią na moje konto bankowe?

Rozwiń

W większości przypadków stanie się to w ciągu 15 minut od momentu kliknięcia przycisku "złóż wniosek". Jeśli zakładasz profil i składasz pierwszy wniosek o pożyczkę to wcześniej około 2 lub 3 minut zajmie ci wypełnienie formularza wniosku (o ile oczywiście, nie będziesz przez pół godziny szukać dowodu osobistego, aby spisać jego serię i numer). Jeśli wszystkie dane będą się zgadzać – nastąpi wypłata. Jeśli pojawią się jakieś wątpliwości, zadzwoni do Ciebie nasz konsultant i zada kilka pytań kontrolnych. Wszystko to dla twojego bezpieczeństwa. Dbamy o to, aby zabezpieczyć twoje transakcje w eMONERO przed jakimikolwiek próbami fałszowania danych. Jeśli rozmowa z konsultantem rozwieje wszelkie wątpliwości wypłata nastąpi w ciągu 15 minut od jej zakończenia..

WWypłata trwa dłużej niż 15 minut jeśli masz konto w banku, który nie obsługuje przelewów między własnymi kontami w pewnych godzinach – np. w nocy lub w weekendy.

Jakie dokumenty są niezbędne do otrzymania pożyczki?

Rozwiń

Do uzyskania pożyczki w eMONERO nie są ci potrzebne żadne zaświadczenia ani oświadczenia. Wystarczy ci dowód osobisty. Aby proces odebrania pożyczki przebiegł sprawnie powinieneś mieć też aktywny numer telefonu mobilnego oraz posiadać aktywny rachunek bankowy w Polsce.

Jak mogę dokonać przedłużenia okresu spłaty pożyczki?

Rozwiń

Przedłużenia spłaty możesz dokonać zanim minie termin umówionego jej zwrotu. Możesz skorzystać z opcji przedłużenia w twoim panelu użytkownika na eMONERO.pl. Gdy twój wniosek o przedłużenie terminu spłaty zostanie zaakceptowany, zostaniesz poproszony o opłacenie prowizji za tę operację. Gdy ją opłacisz otrzymasz informację o przedłużeniu spłaty.

Ile razy mogę dokonać przedłużenia okresu spłaty pożyczki?

Rozwiń

W eMONEORO możesz przedłużać okres spłaty pożyczki dowolną ilość razy. Dzięki temu, jeśli twoja sytuacja finansowa w danym momencie nie pozwala Ci na uregulowanie całego zadłużenia, nie musisz obawiać się problemów wynikających z brakiem spłaty.

Jakie warunki muszę spełnić, aby otrzymać pożyczkę?

Rozwiń

Aby otrzymać pożyczkę, powinieneś spełniać wszystkie poniższe warunki:

 • Posiadanie obywatelstwa Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Posiadanie ważnego polskiego dowodu osobistego.
 • Rezydencja podatkowa w Polsce.
 • Miejsce zamieszkania: Rzeczpospolita Polska.
 • Pełna zdolność do czynności prawnych.
 • Wiek od 18 do 75 lat.
 • Aktywny profil w serwisie eMONERO.
 • Pozytywna ocena wiarygodności pożyczkowej dokonana przez eMONERO
 • Bycie konsumentem w rozumieniu przepisów polskiego prawa.
 • Brak niespłaconych pożyczek i innych zaległości związanych z posiadaniem profilu w eMONERO w momencie wnioskowania o pożyczkę.

W jakich przypadkach mogę otrzymać odmowę udzielenia pożyczki?

Rozwiń

Twój wniosek o pożyczkę w eMONERO może zostać odrzucony, gdy nie spełniasz warunków opisanych w punkcie "Jakie warunki muszę spełnić, aby otrzymać pożyczkę?" a także jeśli:

 • Figurujesz w jednym z rejestrów dłużników.
 • Twój formularz rejestracyjny zawiera błędy lub nieprawdziwe dane.

Czy mogę powiększać kwotę pożyczki?

Rozwiń

Możesz powiększać pożyczkę do limitu przyznanego ci przez system eMONERO. To oznacza, że jeśli aktualna kwota pożyczki do spłacenia jest mniejsza niż ten limit, możesz dobrać dodatkowe środki do wysokości przyznanego limitu. Np. Jeśli twój limit wynosi 2500 zł, a masz pożyczkę w wysokości 1500 zł, możesz w razie potrzeby podwyższyć ją o dodatkowe 1000 zł.

Czy mogę mieć w eMONERO jednocześnie kilka pożyczek?

Rozwiń

W eMONERO możesz mieć tylko jedną aktualną pożyczkę. Jeśli potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, możesz złożyć wniosek o podwyższenie kwoty posiadanej pożyczki. Jeśli przyznany Ci przez system eMONERO limit jest wyższy niż posiadana aktualnie pożyczka, możesz ją podwyższyć do wysokości tego limitu. Np. jeśli masz 800 zł pożyczki, a przyznany Ci limit wynosi 1500 zł, możesz wnioskować o dodatkowe 700 zł.

Czy pożyczki brane w eMONERO są widoczne w Biurze Informacji Kredytowej?

Rozwiń

Tak, dla bezpieczeństwa naszego systemu i dobra pożyczkodawców oraz pożyczkobiorców, eMONERO raportuje do Biura Informacji Kredytowej.

Czy zanim otrzymam pożyczkę, jestem sprawdzany w Biurze Informacji Kredytowej i podobnych instytucjach?

Rozwiń

Tak, eMONERO przeprowadza ocenę prawdopodobieństwa spłacenia pożyczki, na podstawie przebiegu ujawnionego zadłużenia pożyczkobiorcy/historii zadłużenia, wykorzystując dane z serwisów KRD, Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. To ważne z punktu widzenia zapewnienia bezpiecznych zysków użytkowników, którzy udzielają pożyczek na eMONERO. Sprawdzanie tych informacji jest też ważne dla pożyczkobiorców – pozwala uchronić osoby bardzo zadłużone przed wpadaniem w tzw. spiralę długów.

Co się dzieje jeśli nie spłacam pożyczki w terminie?

Rozwiń

eMONERO rozpoczyna działania windykacyjne wysyłając wezwania do zapłaty. Jesteś obciążany odsetkami karnymi. Po 60 dniach od terminu spłaty rozpoczyna się windykacja sądowa. Aby tego uniknąć, możesz przedłużyć okres spłaty korzystając z odpowiedniej opcji w panelu użytkownika eMONERO i spłacić pożyczkę, gdy pozwoli Ci na to sytuacja finansowa.

Czy ktoś może wziąć pożyczkę w eMONERO posługując się moimi danymi?

Rozwiń

Aby zapobiec przypadkom wyłudzenia pożyczki przy użyciu twoich danych pamiętaj o dwóch, głównych zasadach:

 1. 1) Nie dawaj nikomu dostępu do swojego konta bankowego.
 2. 2) Nie potwierdzaj swojej tożsamości przelewem na nieznanych Ci stronach i w odpowiedzi na e-maile od nieznanych Ci firm, np. na temat pracy lub wygranej w loterii.

Jeśli ktoś uzyska twoje dane osobowe, a Ty skierujesz na wskazane przez niego konto przelew potwierdzający twoją tożsamość - może to spowodować, że ktoś weźmie pożyczkę w Twoim imieniu. Dlatego też: danych dostępowych do konta bankowego strzeż jak oka w głowie!

Zarabiam

Co się dzieje jeśli dłużnik nie odda mi pieniędzy, które mu pożyczyłem?

Rozwiń

eMONERO rozpoczyna działania windykacyjne wysyłając wezwania do zapłaty. Dłużnik jest też obciążany odsetkami karnymi, z których zysk trafia też do Ciebie. Jeśli należność nie zostanie uregulowana w ciągu 90 dni od terminu spłaty pożyczki, eMONERO oferuje możliwość odkupienia niespłaconej pożyczki długu za 100% jej wartości. Dzięki takiej konstrukcji systemu eMONERO, przypadki braku spłaty wpłyną w minimalnym stopniu na twoje zarobki. Nigdy nie stracisz na udzielaniu pożyczek. .

Jak opodatkowany jest mój zarobek w eMONERO?

Rozwiń

Zarobek z udzielania pożyczek jest objęty podatkiem w wysokości 19%. Na koniec roku otrzymasz od nas PIT 8c, który uwzględnisz przy rozliczeniu podatków.

W jaki sposób EMONERO minimalizuje ryzyko straty z tytułu niespłacenia pożyczki?

Rozwiń

Środki użytkowników pożyczających innym pieniądze są dzielone na drobne kwoty i rozdzielane na wiele pożyczek dla wnioskujących o nie osób. Kwoty dzielone są na cegiełki o wartości między 10 a 100 zł, przy czym eMonero zawsze stara się aby cegiełki były jak najmniejszej wartości. Dzięki takiemu rozproszeniu Twoich środków na mikropożyczki, maksymalizujemy Twój zarobek.

Skąd wiem, czy pożyczam użytkownikom, którzy oddadzą mi pieniądze?

Rozwiń

eMONERO przeprowadza ocenę wiarygodności, na podstawie przebiegu ujawnionego zadłużenia pożyczkobiorcy. W ten sposób dobiera wyłącznie pożyczkobiorców z oceną ryzyka na poziomie akceptowalnym. Działamy w oparciu o wiele danych, m.in. wykorzystując dane z serwisów KRD, Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.

Czy pożyczkobiorcy w eMONERO są sprawdzani w Biurze Informacji Kredytowej i w podobnych instytucjach?

Rozwiń

eMONERO przeprowadza ocenę prawdopodobieństwa spłacenia pożyczki, na podstawie przebiegu ujawnionego zadłużenia pożyczkobiorcy/historii zadłużenia, wykorzystując dane m.in. z serwisów KRD, Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. To ważne z punktu widzenia zapewnienia bezpiecznych zysków użytkowników, którzy udzielają pożyczek na eMONERO. Sprawdzanie tych informacji jest też ważne dla pożyczkobiorców – pozwala uchronić osoby bardzo zadłużone przed wpadaniem w tzw. spiralę długów.

Przeznaczyłem pieniądze na pożyczki w eMONERO zasilając swój profil. Kiedy mogę je odebrać na konto bankowe?

Rozwiń

Przeznaczając pieniądze na pożyczki zawierasz z eMONERO umowę do końca bieżącego kwartału, jednak na okres nie krótszy niż 14 dni. Po upływie tego okresu na twoje konto bankowe mogą wrócić wszystkie środki, niezaangażowane w pożyczki. Pieniądze, które w momencie zakończenia umowy między Tobą, a eMONERO nadal pracują jeszcze na twój zarobek w ramach udzielonych pożyczek, możesz otrzymać na konto bankowe w chwili, gdy zostaną one zwrócone przez pożyczkobiorców. Wszystkie środki wrócą zatem do Ciebie, gdy minie termin spłaty wszystkich pożyczek, współfinansowanych z Twoich środków.

"P2P LENDING Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością" z siedzibą w Warszawie, 01-402 Warszawa, ul. E. Ciołka 10 lok. 214, wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego za numerem: 0000597369, REGON 363563526, NIP 952-214-24-36, o kapitale zakładowym w wysokości 460.000,00 złotych. 

Informujemy, że działamy w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie Cywilnym.

Maksymalny okres pierwszej pożyczki to 30 dni, minimalny 1 dzień. Pierwsza pożyczka do 1600 zł, kwota wypłaty na konto do 1600 zł. Jednorazowa opłata rejestracyjna pobierana wyłącznie w przypadku pierwszej pożyczki wynosi 0,01 zł. RRSO w przypadku pierwszej pożyczki na 30 dni wynosi 10,5%. Reprezentatywny przykład pierwsza pożyczka: całkowita kwota pożyczki 1000 zł, kwota wypłaty na konto 1000 zł, okres obowiązywania umowy pożyczki 30 dni, stopa oprocentowania 10% w skali roku (odsetki kapitałowe 8,22 zł), prowizja 0,00 zł, RRSO 10,5%, całkowita kwota do zapłaty 1008,22 zł (stan na dzień 21.12.2016). Reprezentatywny przykład kolejna pożyczka: całkowita kwota pożyczki 2500 zł, kwota wypłaty na konto 2000 zł, okres obowiązywania umowy pożyczki 30 dni, stopa oprocentowania 10% w skali roku (odsetki kapitałowe 20,55 zł), łączne prowizje za udzielenie pożyczki 500,00 zł, RRSO 1568,5%, całkowita kwota do zapłaty 2520,55 zł (stan na dzień 21.12.2016). Udzielenie pożyczki jest uzależnione od pozytywnej oceny ryzyka niespłacenia pożyczki na podstawie ujawnionej historii zadłużenia.

Jakiekolwiek koszty dodatkowe związane z pożyczką mogą zostać naliczone wyłącznie w momencie braku terminowej spłaty udzielonej pożyczki. W przypadku opóźnienia w spłacie pożyczki, P2P Lending sp. z o.o., w imieniu i na rzecz Pożyczkodawców, zastrzega sobie możliwość naliczenia odsetek maksymalnych za opóźnienie w rozumieniu art. 481 § 2(1) Kodeksu cywilnego, równe dwukrotności sumy stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i 5,5 punktów procentowych, liczonych od kwoty wymagalnej. P2P Lending sp. z o.o. zastrzega sobie również możliwość podjęcia działań mających na celu zwrot Pożyczki przez Pożyczkobiorcę. W szczególności P2P Lending sp. z o.o. wezwie Pożyczkobiorcę do zapłaty telefonicznie lub wysyłając wiadomość SMS, e-mail lub pisemne wezwania do zapłaty. Każdy zarejestrowany w systemie eMonero.pl Pożyczkodawca ma również prawo do dochodzenia zwrotu pożyczki na drodze postępowania sądowego. Kosztami dochodzenia zwrotu pożyczki na drodze postępowania sądowego zostanie obciążony Pożyczkobiorca. 

Po spełnieniu przesłanek określonych przepisami prawa w przypadku opóźnienia w spłacie Pożyczki, każdy Pożyczkodawca ma prawo przekazać informacje o zobowiązaniach Pożyczkobiorcy do Biur Informacji Gospodarczej.
Przedłużenie spłaty pożyczki nie odbywa się automatycznie i jest zależne od woli Pożyczkobiorcy. Przedłużenie terminu spłaty odbywa się po dokonaniu opłaty (prowizji) za przedłużenie, której wysokość zależy od kwoty pożyczki i terminu przedłużenia.
„P2P LENDING Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” z siedzibą w Warszawie, 01-402 Warszawa, ul. E. Ciołka 10 lok. 214, nie gwarantuje zysku ani zwrotu całkowitej kwoty wpłaconych środków na udzielnie pożyczek społecznościowych za pośrednictwem portalu. Podana szacunkowa stopa zwrotu jest jedynie wartością oczekiwaną i rzeczywisty zarobek na udzielaniu pożyczek może różnić się od prezentowanego. Możliwy zarobek obarczony jest ryzykiem możliwego niedokonania spłaty pożyczki przez Pożyczkobiorcę, pomimo szczegółowej analizy dokonanej przez P2P Lending sp. z o.o.
Administratorem danych osobowych jest „P2P LENDING Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” z siedzibą w Warszawie, 01-402 Warszawa, ul. E. Ciołka 10 lok. 214. W zależności od dobrowolnie wyrażonej zgody dane Pożyczkobiorcy będą udostępniane partnerom biznesowym spółki P2P Lending sp. z o. o. Podanie danych przez Pożyczkobiorcę jest dobrowolne. Pożyczkobiorca ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Firma wiarygodna finansowo